EKONOMİ ASAYİS MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İzmir Rüştü Ünsal PMYOda 17. Dönem Mezuniyet Töreni

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Bugün mesleki eğitim ve öğretimini başarıyla bitiren, gözleri vatan sevgisiyle dolu sizlere, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına güzel vatanımızı, milletimizin huzurunu, malını, canını emanet edeceğiz

Eklenme:21.05.2019 / 15:23          Güncelleme:21.05.2019 / 15:23

ANKARA (AA) - Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Bugün mesleki eğitim ve öğretimini başarıyla bitiren, gözleri vatan sevgisiyle dolu sizlere, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına güzel vatanımızı, milletimizin huzurunu, malını, canını emanet edeceğiz. ifadesini kullandı.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Uzunkaya, İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulunda (PMYO) düzenlenen 17nci Dönem Mezuniyet Törenine katıldı.

Türk Polis Teşkilatının, 174 yıllık şan, şeref ve kahramanlıklarla dolu tarihiyle aziz Türk milletinin huzur ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin yorulmadan, usanmadan görev yapmaya devam ettiğini belirten Uzunkaya, Bu ulvi vazifeyi yerine getirirken şüphesiz ki en büyük pay, devletine sadık, milletine bağlı, iyi yetiştirilmiş, vazifesi uğruna gerektiğinde yardan da serden de vazgeçebilen kahraman polislerimize aittir. değerlendirmesini yaptı.

Yeni mezunlara da seslenen Celal Uzunkaya, şöyle devam etti:

Bugün mesleki eğitim ve öğretimini başarıyla bitiren, gözleri vatan sevgisiyle dolu sizlere, kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına güzel vatanımızı, milletimizin huzurunu, malını, canını emanet edeceğiz. Sizlere kahramanlığın timsali şehitlerimizin ve kıymetli gazilerimizin, aziz hatıralarıyla ilmek ilmek işlenen bu şanlı üniformayı, bu onurlu mesleği emanet ediyoruz. Katılacağınız saflar vazifesini namus bilip makamların en büyüğü ve müjdelenmişi olan şehadet mertebesine koşanların ruhuyla ve terbiyesiyle yoğrulmuştur.

Konuşmaların ardından dereceye giren ilk üç öğrenciye, protokol üyelerince hediyeleri verildi. 423 öğrenci yemin töreninin ardından kep fırlattı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2015 manisaokuyor.com İHA abonesidir.
www.manisaokuyor.com
info@manisaokuyor.com
Rss Mobile @Manisa Okuyor /Manisa Okuyor

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45