EKONOMİ ASAYİS MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Denizlide sanayinin istihdam beklentileri

Denizli Sanayi Odasının (DSO) üyelerini kapsayan anketine katılan sanayicilerin yüzde 29u bu yıl istihdamını artıracağını, 42si ise aynı seviyede kalacağını tahmin ettiğini belirtti

Eklenme:19.04.2019 / 14:22          Güncelleme:19.04.2019 / 14:22

DENİZLİ (AA) - Denizli Sanayi Odasının (DSO) üyelerini kapsayan anketine katılan sanayicilerin yüzde 29u bu yıl istihdamını artıracağını, 42si ise aynı seviyede kalacağını tahmin ettiğini belirtti.

DSO Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci, oda tarafından bu yıl 14üncüsü yapılan Denizli Sanayisi Genel Görünüm Anketi 2019 verilerini, düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı.

Oda üyesi 490 sanayicinin katılımıyla gerçekleştirilen ankette Denizli sanayisini üretim, kapasite kullanımı, satış, sipariş, karlılık, yatırım, ihracat ve istihdam gibi çeşitli açılardan mercek altına alıp 2018 yılı değerlendirmesi ve 2019 beklentilerinitaya koyduklarını ifade eden Keçeci, bu yıl genel olarak olumsuz bir tablo çizen anketin, geçen yıllara göre de ilginç sonuçlartaya koyduğunu belirtti.

Üretim, satışlar, karlılık ve yeni sipariş gibi performans kriterleri bakımından bakıldığında, sanayici açısından 2018 yılının kötü geçtiğini dile getiren Keçeci, şunları söyledi:

Ankete katılan sanayicilerin yüzde 73ü 2018de istihdamım arttı ya da aynı kaldı diyor. Buan 2017 için yüzde 85 seviyelerinde idi. Aynı soruya verilen yanıtlar sektörel bazda incelendiğinde istihdamdaki en olumlu tablo ankete yanıt veren firmaların yüzde 47sinin istihdamım arttı dediği gıda sektöründe. 2018de istihdamım azaldı diyenlerin yüzde 45e ulaştığı mermer ve madencilik sektörü, bu sene de geçen yıl olduğu gibi anketin istihdam bakımından en olumsuz sonuçlarına imza atıyor. 2019da sanayicilerin yüzde 28i istihdamının azalacağı beklentisini taşıyor. Bu yılki istihdam beklentisi ile ilgili artacak diyenler yüzde 29, aynı kalacak diyeler yüzde 42.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2015 manisaokuyor.com İHA abonesidir.
www.manisaokuyor.com
info@manisaokuyor.com
Rss Mobile @Manisa Okuyor /Manisa Okuyor

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45