EKONOMİ ASAYİS MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Menemenin 176 taşınmazını belediyespordan geri alacağız

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, kendinden önceki yönetim tarafından belediyeye ait 176 taşınmazın Memenen Belediyespor Kulübüne kiralanması ve seçime 3 gün kala belediyeye 284 geçici işçinin alınmasıyla ilgili yasal işlem başlatıldığını söyledi

Eklenme:19.04.2019 / 13:29          Güncelleme:19.04.2019 / 13:29

İZMİR (AA) - Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, kendinden önceki yönetim tarafından belediyeye ait 176 taşınmazın Memenen Belediyespor Kulübüne kiralanması ve seçime 3 gün kala belediyeye 284 geçici işçinin alınmasıyla ilgili yasal işlem başlatıldığını söyledi.

Kubilay Kültür Merkezinde basın toplantısı düzenleyen Aksoy, belediye başkanlığı görevini 2 dönem yapmak istediğini, uzun süre yapınca kişilerin şehrin önünü tıkayıp, ego sorunununtaya çıktığını ifade etti.

Menemen Belediyespor Kulübünde çalışanların belediye çalışanı olduğunu belirten Aksoy, Tüm gideri belediye karşılıyor ama Menemen Belediyesporun yönetimi başka. Bizadaki personeli olması gereken yere aldık. 2017 yılının Sayıştay raporuna göre Menemen Belediyesinin 176 adet gayrimenkulu bugün itibarıyla kiralama usulüyle Menemen Belediyespor Kulübündedir. Menemenin bu taşınmazlarını belediyespordan geri alacağız. Menemen Belediyespor belediyeye 5 milyon 300 bin lira borçlu. Bunun karşılığı hukuken neyse yerine getirilecek, o malları geri alacağız. dedi.

Aksoy, Menemen Belediyespor futbol kulübünün Menemen Sportif AŞye devri konusunda mahkeme sürecinin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini, kulübün bir şahıs ya da ailenin olmasından ziyade halkın kulübü olarak kalacağını ifade etti.

Kendisinin de Memenem Belediyespor taraftarı olduğunu anlatan Aksoy, takımın bu hafta pazar günü oynayacakları maçı kazanması durumunda futbolculara kendi cebinden kişi başı 5 bin lira prim vereceğini duyurdu.

- Seçime 3 gün kala belediyeye 284 geçici işçi alınmış

Bütçede en fazla yüzde 40 olması gereken çalışan bütçesinin belediyelerinde yüzde 93 olduğunu anlatan Aksoy, şunları söyledi:

Eğer bu rakam üzerine çıkacaksanız bakanlıktan izin alınması gerekir. Yasa sen yüzde 40ı aşarsan belediye başkanına zimmet çıkar ve bu belediye başkanından tahsis edilir diyor. Hukukçu ve genel merkezimizle görüşerek bazı kararlar almak zorunda kaldık. Seçime günler kala yani 28 Mart 2019 günü belediyemize 284 geçici işçi alınıyor, hem de bir günde. Bunu kim imzalamışsa hukuk karşısında gerekli cezaları görecektir. Bununla ilgili de hukuki süreci başlatıyoruz. Burada kanunsuzluk ve görevi kötüye kullanma var.

Belediyede çalışanlara maaşları ödenmiyor iddialarına ilişkin ise Aksoy, Maaşlar kendi döneminde ne kadar ödeniyorsa o kadar ödedik. Normal şartlarda 2 bin 200 lira olan maaşlar aday gösterilmeyince sendikayla yapılan anlaşma sonucu 6 bin liraya çıkarılıyor. Madem eski yönetim niye 1,5 ay boyunca ödemedi. diye konuştu.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2015 manisaokuyor.com İHA abonesidir.
www.manisaokuyor.com
info@manisaokuyor.com
Rss Mobile @Manisa Okuyor /Manisa Okuyor

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45