EKONOMİ ASAYİS MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Hayalleri bile bizim yapacaklarımıza erişemez

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Mazeretçilerin, bahanecilerin hayalleri bile bizim yapacaklarımıza erişemez

Eklenme:24.03.2019 / 13:33          Güncelleme:24.03.2019 / 13:33

İZMİR (AA) - AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Mazeretçilerin, bahanecilerin hayalleri bile bizim yapacaklarımıza erişemez. Ulaşsaydı bu şehri bu hale getirmezlerdi. dedi.

Zeybekcinin basın bürosundan yapılan açıklamaya göre Zeybekci, partisinin Torbalı ilçesinde düzenlediği mitingde vatandaşlara hitap etti.

İzmirin 21.yüzyılda ilkel sayılabilecek problemlerle uğraştığını belirten Zeybekci, Gazi Mustafa Kemal Atatürkün gösterdiği muasır medeniyetler hedefinde, şehirler yarışında yarış dışında kaldığını söyledi.

Zeybekci, Sahte Atatürkçüler, İzmiri geri bıraktılar. Mazeretçilerin, bahanecilerin hayalleri bile bizim yapacaklarımıza erişemez. Ulaşsaydı bu şehri bu hale getirmezlerdi. 4,5 milyonluk şehrin çöplerini dağlara, tabiata atmak, yağmur sularını kanalizasyona verildiği için her yağmurda şehri kanalizasyon basması bu şehre yakışıyor mu? diye konuştu.

- Ama, fakat, lakin, ancak..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun partisinin Torbalıdaki mitinginde, büyükşehirin yapması gereken hizmetlerle ilgili tek kelime söylemediğini, yine ama, fakat, lakin, ancaktan başka bir şey diyemediğini ifade eden Zeybekci, Şehri kanalizasyon basıyor, İzmirli kardeşim trafikte yaşlanıyor, çöpler tabiata atılıyor. Torbalıya köprülü kavşak lazım dediğimizde, omuzunu çekiyor. Ne gerek var, ceketimizi assak kazınırız diyorlar. Bunların eline ceketlerini verecek misiniz, hatta ceketsiz gönderecek misiniz? ifadelerini kullandı.

Gök kubbe çökmedikçe, yer yarılmadıkça Türk-Kürt kardeşim bu topraklarda kıyamete kadar kardeşçe yaşayacaktır. Birilerinin hevesleri kursaklarında kalacaktır. diyen Zeybekci, Torbalının problemlerini bildiklerini, işi, aşı, huzuru, kardeşliği büyüteceklerini söyledi.

Zeybekci, İzmirin coğrafyanın en avantajlı şehri iken varlık içinde yokluk çeken bir şehir haline gediğini dile getirdi.

Genç işsizlikanının yüzde 26,5 ile Türkiyetalamasının çok üzerinde olduğunu kaydeden Zeybekci, Yap diyorsun yapmıyor, yapayım diyorsun yaptırmıyor. Konak Belediye Başkanı, Konak tünelinden geçmemek için yemin etmiş, Konak tüneli de çok üzülmüş. dedi.

Torbalının İzmirin parlayan yıldızı olacağını belirten Zeybekci, içme suyu şebekesini baştan sona yenileyeceklerini bildirdi.

Zeybekci, şunları kaydetti:

Otopark, yağmur suyu kanalları, çöpün modern depolanması ekonomiye kazandırılması ve çıkan gazdan elektrik üretilmesi, trafiği rahatlatacak köprülü kavşaklar, alternatif yollar, raylı sistemlere ilaveleri halledeceğiz. Kılıçdaroğlunun adayı ne yapacakmış? Brüksele ofis açacakmış. Niyeti bozuk gelmeyecek Türkiyeye. İlçe belediye başkanı 180 gün ne yapar yurt dışında?

İzmirde 3, 6, 9, 12 ve 24 ayda yapacaklarını aktaran Zeybekci, otobanda ücreti geçiş sisteminin de Torbalı kavşağı sonrasına alındığını kaydetti.

- Konak Meydanında zeybek oynayacağız

Terör örgütünün yönlendirmesiyle hareket eden HDP yöneticilerinin, İzmirde adayımız CHP’nin adayıdır derken, başka bir yöneticisinin de Bizim desteğimizle seçilen belediye başkanları bunu unutmasın, bedeli var. şeklinde ifadeler kullandığını, CHPnin İzmirde belediye meclis üyesi olarak gösterdiği 27 kişinin terör örgütleriyle bağlantılı olduğunu söyleyen Zeybekci, aralarındaki ittifakın neyin karşılığında yapıldığının açıklanması gerektiğini kaydetti.

İzmirlilerin bu oyunu bozacağını söyleyen Zeybekci, 31 Mart akşamı Konak Meydanında zeybek oynayacağız. Türk bayraklarıyla Konak Meydanında toplanmaya hazır mısınız, o meydana başka sözde bayrakların ve posterlerin açılmasına hayır diyor muyuz? ifadelerini kullandı.

- Başterziye geçmiş olsun ziyareti

Zeybekci, önceki gün silahlı saldırıda yaralanan AK Parti Selçuk Belediye Başkan Adayı Osman Başterziyi de hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.


Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2015 manisaokuyor.com İHA abonesidir.
www.manisaokuyor.com
info@manisaokuyor.com
Rss Mobile @Manisa Okuyor /Manisa Okuyor

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45