EKONOMİ ASAYİS MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Mesai arkadaşı ebesiyle doğumlara giriyor

HALUK SATIR - Manisanın Turgutlu ilçesindeki özel bir hastanede göreve başlayan hemşire Yeşim Adamış, 24 yıl önce doğumunda görev alan ebesi Zekiye Bayar ile mesai arkadaşı olarak bebeklerin doğumunda annelere yardımcı oluyor

Eklenme:13.03.2019 / 08:17          Güncelleme:13.03.2019 / 08:17

MANİSA (AA) - HALUK SATIR - Manisanın Turgutlu ilçesindeki özel bir hastanede göreve başlayan hemşire Yeşim Adamış, 24 yıl önce doğumunda görev alan ebesi Zekiye Bayar ile mesai arkadaşı olarak bebeklerin doğumunda annelere yardımcı oluyor.

Turgutlu ilçesinde Zekiye ebenin yardımıyla dünyaya gelen Yeşim Adamış, okuyup hemşire olduktan sonra memleketindeki özel bir hastanede çalışmaya başladı. Hastanede tanıştığı Zekiye Bayar ile doğumhanede birlikte çalışmaya başlayan Adamış, zamanla yakın arkadaş olduğu Bayarın kendi doğumunu da yaptıran ebe olduğunu öğrendi.

Adamış, kendi doğumunu da yaptıran Bayar ile başka doğumlara girerek yeni bebeklerin dünyaya gelmesine şahitlik ediyor.

Yeşim Adamış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, annesine hastanedeki mesai arkadaşı Zekiye ebenin işindeki tecrübesinden bahsederken, annesinden Kızım o senin de ebendi sözünü duyunca şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Zekiye ebeyle tanıştıktan sonra onu çok sevdiğini belirten Adamış, Küçükken mahallemizdeki sağlık ocağında Zekiye ebe diye birinin adını duyuyordum ama aradan 24 sene geçmesi dolayısıyla aynı kişi olacağına pek ihtimal vermiyordum ama annemden Zekiye ablanın benim ebem olduğunu öğrenince çok şaşırdım. dedi.

Kendisini doğmasına yardımcı olan ebesiyle birlikte çalışmanın farklı bir duygu olduğunu dile getiren Adamış, Şimdi benim doğumumu sağlayan ebeyle beraber doğumlara giriyoruz ve çocukların doğmasına vesile oluyoruz. Bu bazen bana çok garip geliyor. Benim doğumumu iyi hatırlıyor, bazen bana senin doğumunda da şunu yaşamıştık diye anlatıyor. diye konuştu.

- Gurur duyuyorum

Meslek hayatında 37. yılını dolduran 57 yaşındaki Zekiye Bayar da binlerce çocuğun doğumuna şahitlik ettiğini ancak ilk kez ebesi olduğu biriyle aynı çatı altında buluştuğunu ifade etti.

Bayar, şunları söyledi:

Yeşim ilk geldiğinde zaten ona kalbim ısınmıştı, sonradan onun da ebesi olduğumu bana söyledikten sonra doğumuna şahit olduğum biri ile aynı çatı altında çalışmaktan çok mutlu oldum. Yeşimin annesi mahalleden takip ettiğim bir gebemizdi. O gün sağlık ocağında çalışıyordum. Mesai bitimine yakın, Yeşimin halası heyecanla geldi ve annesinin ağrılarının başladığını söyledi. Hemen hazırlığımı yapıp eve gittim. 2 saat içerisinde Yeşimin doğumu gerçekleşti. Annesini bu kadar özgüvenli ve çalışkan bir kız yetiştirdiği için tebrik ediyorum. Doğumuna şahit olduğum biri ile aynı çatı altında çalışıyor olmak, onur ve gurur verici bir şey.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2015 manisaokuyor.com İHA abonesidir.
www.manisaokuyor.com
info@manisaokuyor.com
Rss Mobile @Manisa Okuyor /Manisa Okuyor

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45