EKONOMİ ASAYİS MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Köyceğiz’de “Temiz Çevrem” kampanyası

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde “Temiz Çevrem” kampanyası kapsamında çevre temizliği yapıldı.

Eklenme:09.11.2018 / 20:31          Güncelleme:09.11.2018 / 20:31
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Anadolu Doğa ve Kültür Koruma Kooperatifi koordinasyonunda yürütülen “Temiz Çevrem” kampanyası kapsamında kordon boyu, Delta Plajı, Kulak Mesire Alanı ve ilçe merkezinde çevre temizliği yapıldı.
Köyceğiz Kaymakamlığı, Köyceğiz Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Yöresinde Yaşayan Yabancıların Dayanışma Derneği, Türk Hava Kurumu (THK) Köyceğiz Şubesi, Köyceğiz Turizm ve Doğayı Koruma Derneği, Köyceğiz Engelliler Derneği, Köyceğiz Kadın Akademisi, Köyceğiz Hayvan Dostları Derneği’nin (HAYDOG) destek verdiği çevre temizliği için Cumhuriyet Meydanında toplanan gönüllüler yaklaşık 2 saat çöp topladı.
Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Kamil Ceylan ve İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima’da etkinliğe katılarak gönüllüler ile birlikte çevre temizliği yaptı.
Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, vatandaşları çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya davet etti.
Kaymakam Dolu; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın öncülük ettiği proje kapsamında Köyceğiz’de faaliyetlerini sürdüren Sivil Toplum Kuruluşları, Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve öğrencilerimiz ile birlikte ilçemizin en işlek caddelerinde ve kordon boyunda, farkındalığı ve duyarlılığı arttırmak amacıyla çevre temizliği yaptık. Çok fazla atık olmamakla birlikte vatandaşlarımızı bu konuda daha duyarlı olmaya çevremize sahip çıkmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Bu tür etkinliklerle öğrencilerin ve halkın bilinçlendirilmesinin önemine değinen Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan; “Kordonumuzu, sahilimizi temizledik. Vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını, artıklarını bidonlara atmasını veya poşetleyerek bidonların yanına bırakmasını bekliyoruz. Çöpü olduğu yerde bırakmayalım ki, başka birisi geldiği zaman orayı temiz bulsun. Bulmak istediği gibi bıraksın vatandaşlarımız.” diye konuştu.
Köyceğiz Turizm ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Melda Özden, etkinliğin amacının farkındalık oluşturmak olduğunu ifade etti.
Çevre temizliği etkinliklerinin sık sık tekrar edilmesini istediklerini belirten Özden; “hepimiz kapımızın önünü temiz tutarsak çevre ile ilgili çok fazla sorunumuz kalmaz diye düşünüyoruz.” dedi.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2015 manisaokuyor.com İHA abonesidir.
www.manisaokuyor.com
info@manisaokuyor.com
Rss Mobile @Manisa Okuyor /Manisa Okuyor

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45