EKONOMİ ASAYİS MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

Samandağ Sahili’nin ’kum zambakları’ göz kamaştırıyor

Samandağ Belediyesi’nin koruma altına aldığı ’kum zambakları’ görenleri kendine hayran bırakıyor. Samandağ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Perihan Çevikel, endemik ve nesli tükenmekte olan kum zambaklarının korunmasına yönelik çalışma başlattıklarını açıkladı.

Eklenme:19.10.2018 / 16:50          Güncelleme:19.10.2018 / 16:50
Dünyada nesli tükenmekte olan ve Samandağ Belediyesi tarafından koruma altına alınan’kum zamnbakları’ eşsiz görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakıyor. 2016 yılında yapılan araştırmalara göre nesli tükenmekte olan kum zambakları, Uluslararası Doğa Koruma Birliği (IUCN) tarafından koruma altına alındı. Soğanlarıyla sökülmesi yasak olan kum zambağını, ticari amaçla sökme eyleminde bulunanlara 48 bin lira idari para cezası uygulanıyor.
IUCN tarafından 2016 yılında koruma altına alınan kum zambağının korunmasına yönelik çalışma başlattıklarını belirten Samandağ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Perihan Çevikel, “Samandağ, bitkisel çeşitlilik açısından zengin bir ilçemiz. İlçemizde kum zambağı gibi nesli tükenmekte olan bitki çeşitlerimiz de yer alıyor. 2016 yılında yapılan araştırmalara göre nesli dünyada giderek azalan bitki türü olun Kum Zambakları, 2016 yılında Uluslararası Doğa Koruma Birliği tarafından koruma altına alındı. Biz de Samandağ Belediyesi olarak bu endemik ve nesli tükenmekte kum zambaklarının korunmasına yönelik çalışmalar başlattık” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2015 manisaokuyor.com İHA abonesidir.
www.manisaokuyor.com
info@manisaokuyor.com
Rss Mobile @Manisa Okuyor /Manisa Okuyor

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Atölye 45